
НАВІГАТОР СТАЛОГО РОЗВИТКУ — це
інструмент ухвалення системних управлінських рішень на основі даних, що генерує місто. Навігатор дає змогу грамотно оперувати креативним потенціалом міста, дотримуючись принципів сталого розвитку міського середовища.
У перспективі очікується, що послідовне використання Навігатора дозволить зробити міста привабливими креативними урбаністичними середовищами, комфортними для життя, сприятливими для творчої самореалізації та ведення бізнесу.
Місто з такими характеристиками стає магнітом для талантів, які формують життєзарадну спільноту, тобто оперативно і винахідливо долають виклики, перед якими місто постає в пост-індустріальному та пост-конфліктному середовищі.
Для пілотування методики Навігатора обрано чотири міста – Київ, Львів, Івано-Франківськ та Дніпропетровськ.
Отримають путівник, який підкаже яким чином розкрити і реалізувати свій креативний потенціал в локальному урбаністичному ландшафті та які сприятливі сили діють в конкретному середовищі, а які фактори слабо розкриті в характері міста.
Виявлять критерії ефективності для локальних програм та регіональних проектів, вплив яких буде найбільш релевантним і тривалим в місцевому контексті; зможуть обрати оптимальну «траєкторію» для взаємодії з іншими гравцями на час роботи з локальними викликами, включаючи розв’язання конфліктів та досягнення синергії; зможуть розширяти доступ до фінансування на принципах поінформованості та максимізації соціальної віддачі доброчинних ресурсів, і таким чином виступати в ролі певного оператора процесу сталого розвитку міст і скоординованим зусиллям забезпечувати його керованість.
Застосують цей інструмент з метою оперативного відновлення регіонів для розробки та ухвалення системних управлінських рішень в контексті актуальних та майбутніх викликів, що стоять перед країною; на основі даних про креативну спроможність міст визначать дієві пріоритети для формування нової креативної моделі екноміки в регіонах; впровадять ефективні політики для приватних та державних інвестицій, з якими побудують змістовні комунікації та налагодять співпрацю із зацікавленими сторонами в регіоні та зовнішніми партнерами.
Застосують цей інструмент з метою формування інтелектуаломістких індустрій, для розробки та ухвалення системних управлінських рішень, здатних посилити конкурентні переваги на локальному та глобальному рівнях; відкалібрують на власних підприємствах ланцюги створення доданої вартості та мережі дистрибуції продуктів, сервісів заради активізації бізнес-процесів. підвищення продуктивності обмежених ресурсів в поєднанні з досягненням соціальної та екологічної рівноваги.