Наближеність міст -
оптика можливостей

це нейронів мерéжа нова
це ландшафту система нервова
тут старі вигорають слова
задля знаків незнаного слова 

Іздрик

Метамiсто — програма для невеликих міст, яка допомагає містам та їх мешканцям виявити вектори культурного, урбаністичного, економічного, особистісного розвитку та посилити міжміську взаємодію.

Метамісто: Схід відбувається з грудня 2016 року у містах Луганської та Донецької областей – Костянтинівка,  Покровськ,  Добропілля,  Бахмут,  Сєвєродонецьк,  Лисичанськ.

Ми пропонуємо долучатися активним мешканцям міста та регіону, які прагнуть разом із нами досліджувати міста, підвищувати їх візуальну та змістовну привабливість і створювати можливості для реалізації власного потенціалу і втілення спільних проектів.

Напрямки:

 1. 1

  ІДЕНТИЧНІСТЬ

  Ідентичність міста зберігається в колективній пам'яті та мріях про майбутнє його жителів. Ми будемо досліджувати міста та втілювати арт-проект «Міфологема міста», залучаючи місцеві спільноти та експертів до обговорень про міську ідентичність, його міфи та історії. Результатом проекту стане візуальний образ, розроблений художниками індивідуально для кожного міста, та втілений у вигляді арт-роботи в публічному просторі. Ціль «Міфологеми міста» — віднайти образи, що є «своїми» для містян та допомагатимуть розгадувати міста через сучасне мистецтво.

  Куратор проекту — Олександр Михед, митець, літературознавець, письменник

 2. 2

  УРБАНІСТИКА

  Об’єднавшись з міськими активістами, ми будемо працювати над дослідженням та перетворенням міського простору. За участі ініціативи Urban Curators та містян ми будемо аналізувати 5 локацій (парки, сквери, індустріальні зони) у місті, що потребуть перетворення та можуть стати новими майданчиками для спілкування та співтворення. Серед 5 локацій ми оберемо одну в кожному місті, для якої будуть запропоновані архітектурні рішення. Мета — зібрати команду активних громадян, творчаків, новаторів у місті та довести, що за короткий термін і з обмеженими ресурсами можна створити публічний простір, що відкритий для жителів міста. Над фізичним втіленням експерименту можна буде попрацювати з командою дизайнерів-архітекторів зі студії Formografia.

  Партнери: Urban Curators та Formografia

 3. 3

  КУЛЬТУРА

  Культурне життя міста здійснюється через соціальні дії, відносини та інститути. Місто може визначати порядок денний культурного життя, але й містяни можуть формувати запит та бути його активними творцями. Урбаністика міста задає інфраструктуру для спільного життя, так культура формує його наповнення та створює приводи взаємодіяти. У співпраці з Конгресом Активістів Культури та спільнотами в містах ми будемо аналізувати культурне тло міст та визначати перспективи культурного розвитку. Чим є міста сьогодні і що нового вони можуть запропонувати містянам та гостям? На такі питання ми будемо відповідати під час Метаміста: Схід. Підсумком роботи у кожному місті буде подія, що поєднуватиме обговорення та святкування результатів спільної роботи з елементами учасницьких мистецьких взаємодій.

  Партнер: Конгрес Активістів Культури

 4. 4

  ІДЕЇ ДЛЯ МІСТА

  Ми разом навчимося розробляти реалістичні проекти, користуючись методикою дизайн-мислення та багаторічною практикою команди Гараж Генг на адаптованому курсі «Від ідеї до втілення». Як показує досвід, багато прекрасних ідей залишаються без належної реалізації через їх недостатню продуманість. Учасники матимуть можливість пропрацювати свої задуми.
  Команда Гараж Генг та Коду міста будуть консультувати та супроводжувати постановку завдань, аналіз аудиторії та розробку рішень. У курсі можуть брати участь як сформовані команди та організації, що працюють над новою ідеєю, так і новостворені ініціативи у сферах технологій, відповідального підприємництва, освіти, розвитку громад та територій.

  Організатор: Гараж Генг на основі матеріалів IDEO.org та d.school

 5. 5

  В ході програми «Код Міста» в 2016 році громадська організація «Гараж Генг» співпрацює з локальними та мережевими партнерами в невеликих містах України. Для кожного з міст Гараж Генг формує план активностей, які б мали учасницький характер та куди б залучався як потенціал локальної громади, так і середовище експертів та митців ззовні.

  Ми будемо раді бачити дослідників, медійників та менеджерів міста, проактивних представників адміністрацій та бізнесів, конструктивних активістів, відповідальних професіоналів, які хочуть розвиватися та долучатися до позитивних змін у місті.

  Трирічна програма «Код Міста» була розроблена в рамках співпраці з Національним фондом підтримки демократії (NED). Програма в невеликих містах «Метамісто: Схід» здійснюється за підтримки проекту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», яка здійснюється Pact в Україні, та проекту «Зміцнення громадської довіри (UCBI та UCBI II)», що фінансуються Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).15 - 24 вересня

Чтиво

«Будущее Донбасса», Заборона

«Будущее Донбасса» - это серия репортажей, которые рассказывают о городах на Востоке Украины в послевоенный период. О том, как там меняются люди, власть, отношения между активистской средой и жителями, и о том, что и кто…

#урбандослідження: Сєвєродонецьк: усе за планом, Велика Ідея

Що допомагає місту не розсипатись у пісок, з якого воно постало
Читати ще

Повідомлення

Кому:
Команді Гараж Генг
Ваш email:

Введіть символи нижче:
captcha