Наближеність та схожість міст -
оптика для можливостей розвитку

це нейронів мерéжа нова
це ландшафту система нервова
тут старі вигорають слова
задля знаків незнаного слова 

Іздрик

Метамiсто — це нова культурно-економічна модель, яка виявляє процес співпраці між містами. Ми віримо, що у процесі такої взаємодії може відбуватися розширення ринків, формуватися середовище для соціальних інновацій та саморепрезентації місцевих громад.

В ході програми «Код Міста» в 2016 році громадська організація «Гараж Генг» співпрацює з локальними та мережевими партнерами в невеликих містах України. Активності програми сформовані таким чином аби разом з учасниками виявити додаткові можливості для сталості розвитку, які пропонує територіальне сусідство чи культурна та інфраструктурна схожість міст.

Цілі міжміської взаємодії полягають у вищій інтенсивності ідейного обміну та появи переваг для самовираження, навчання та підприємництва. Це передумови, які посилюють привабливість малих міст для талановитих та відповідальних громадян. Міста сьогодні потребують людей, які здатні і в зрілому віці змінити не лише себе, а й реальність, і спроможних реалізувати себе в ній.

Завдання:

  1. 1

    Ідентифікувати виклики і можливості для комунікацій з іншими містами.

  2. 2

    Віднайти джерела та інструменти дієвих рішень для сьогоднішнього дня і сталого росту в майбутньому.

  3. 3

    Стимулювати талановитих громадян «вийти в люди» та підживити інтерес до змістовного життя в місті.

  4. 4

    Для пілотування інструментарію Метаміста ми обрали пари міст, які мають територіальну та/або культурну схожість. Пари міст: Слов’янськ - Краматорськ, Кременчук - Краматорськ, Острог - Нетішин, Славутич - Нетішин.

    Параметр "близькість міст"

    Слов'янськ - Краматорськ. Територіальна близькість Слов’янська та Краматорська дають потенціал до того, щоб взяти на себе роль міст-хабів для експериментів та підсилення позитивних перетворень на Сході через активізацію агентів змін та поступового включення ширшої спільноти.

    Острог - Нетішин. Територіальна близькість і в той же час відмінність історичного центру Волині Острога та атомограду Нетішин дають можливість будувати мости для обміну знаннями та спільним стратегуванням культурного, соціального, економічного, інфраструктурного, екологічного, енергетичного розвитку.

    Параметр "схожість міст"

    Славутич - Нетішин. Атомогради Нетішин та Славутич мають схожі характеристики: формування довкола одного об’єкту, зручну та компактну міську інфраструктуру, гіперболізований соцкультбуд - дитсадки, школи, будинки дитячої творчості та спортивні центри. Атомогради вважаються містами-утопіями, останньою надією радянського соціалізму. В таких містах є хороша інфраструктура, проте сучасний культурний дискурс відсутній.

    Кременчук - Краматорськ. Індустріальні міста у всьому світі переживають не кращі часи. Такі міста як Кременчуг та Краматорськ розміщенні на Сході України, де розвивалася металургія та важка промисловість. Урізноманітнення сфер зайнятості, модернізація промисловості, активізація громади та відкритість містян до нових культурних форм - виклики, що вікдривають простір для міжміського діалогу та пошуку рішень.

    Для кожного з міст Гараж Генг формує план активностей, які б мали партисипативний характер та куди б залучався як потенціал локальної громади, так і середовище експертів та митців ззовні.

6-13 вересня

Події у Кременчуці

Чтиво

«Будущее Донбасса», Заборона

«Будущее Донбасса» - это серия репортажей, которые рассказывают о городах на Востоке Украины в послевоенный период. О том, как там меняются люди, власть, отношения между активистской средой и жителями, и о том, что и кто…

#урбандослідження: Сєвєродонецьк: усе за планом, Велика Ідея

Що допомагає місту не розсипатись у пісок, з якого воно постало
Читати ще

Повідомлення

Кому:
Команді Гараж Генг
Ваш email:

Введіть символи нижче:
captcha